WoW Nedir ? ( WoW Hakkında Genel Bilgi )

Aşağa gitmek

WoW Nedir ? ( WoW Hakkında Genel Bilgi )

Mesaj tarafından Qader06 Bir Perş. Haz. 26, 2008 9:45 am

Herkesin merak ettiği, hakkında söylentilerin dolaştığı ama belkide travian oyuncularının hakkında enaz bilgi sahibi olduğu binadır
WoW (Wonder of the World).[/FONT
Oyunu bitirdiği yönündeki söylentiler doğrudur. Binayı derece 100’e getiren ilk birlik oyunu kazanmış sayılır ve server yeniden açılmak üzere resetlenir.
Wonder Kurabilmek İçin Gerekli Önşartlar Nelerdir?
Önşartlar (T2): Derece 50’ye kadar 1 inşaat planı, derece 100’e kadar 2 inşaat planı, Akademi Derece 20 ve Ana Bina Derece 10.

İnşaat Planı nedir, nerden bulunur, nasıl elegeçirilebilir?
Wonder Binasının açılması ile birlikte serverda bir takım yenilikler olur. Wonder günleri başladığında aktive olan sadece bu bina değil, bu binayı yapmak için gerekli Hazine Binası ve Natar köyleride aktive edilir.

Natar Köyleri haritada rastgele kordinatlarda çıkan ve sistem tarafından yönetilen köylerdir. Bu köylerde artifact dediğimiz “tılsımlar” saklanır. Her tılsım sahip olan orduya değişik güçler katar. Tabi bu tılsımları Natar’ın köylerinden almak, Natar’ın köylerini koruyan defansları aşmak kolay değildir. Bir çok ordu değil tılsımı ele geçirmek Natar Köyünün kapısından bile içeri giremeden yokolmuştur.

Dünya Harikası (Oyunun başında yoktur, sonradan çıkar!)

Koşullar: Seviye 50 ye kadar 1 construction plan, Seviye 100 e kadar 2 construction plan, 1 Natar köyü
Dünya harikası, şehrinizin başarısının simgesi adeta bir övünç kaynağıdır. Dünya Harikasını ancak en güçlü ve en zengin olan inşatına başlayıp tamamlayabilir ve onu düşmanlarından gelen saldırılardan koruyabilir.

Not: Dünya Harikası, değişik oyun serverlarında farklı özellikler gösterebilir. O yüzden Dünya Harikası hakkında verdiğimiz bilgilerin doğruluğu her server için kesin değildir.
Her serverda tam tamına 13 adet natar köyü açılıyor.

Tam olarak olmasa da koordinatları şöyledir;
0/0
75/0
-75/0
0/75
0/-75
125/125
125/-125
-125/125
-125/-125
0/250
0/-250
250/0
-250/0

bu arada WoW hırsı için diğer oyunculardan alacağın saldırı da cabası en az 5 000 000 asker defansın olması gerekir ve tahıl üretiminizi düşünün
Natarlar

Söylentiye göre Traviandaki 3 ırkın egemenliğinden önce çok büyük bir medeniyete sahip olan, fakat bu 3 ırka köylerini kaptıran yüce ırk. Teknolojik olarak diğer 3 ırka göre çok ileridedirler. Öyle ki onların mühendislerinin planları olmasa bu 3 ırkın Dünya Harikası kurması imkansızdır. Oyunun sonlarına doğru servera yerleşirler ve curcuna başlar

Pikeman/Mızraklı

Ana alanı herhangi bir saldırıya karşı koruyan uzun ve sivri uçlu mızrakları olan askerlerdir. Nataryan mızraklıları el çabukluğu ile hünerlerini göstererek kendilerine saldıran düşman atlılarının çabucak üstesinden gelir ve onları yok eder.


Thorned Warrior/Dikenli Savaşcı

Miğferlerine, bilekliklerine ve omuzlarına takılı olan dikenler nedeni ile dikenli savaşcı adını almışlardır. Bu iyi eğitilmiş savaşcılar kendilerine saldıran düşman askerlerine karşı dikenleriyle güçlü şekilde karşı koyabilirler.


Guardsman/Muhafız

Halkının hayranlık duyduğu ve düşmanlarının korktuğu asker. Muhafızlar atsız savaşırlar ve nataryan ordusu onun çok yönlü yeteneklerinden dolayı son derece memnundur. Düşman askerleri onlara yakalandığı zaman kurtulma şansı neredeyse yoktur.Bunun yanısıra son derece güçlü zırhları ve silahları vardır.


Birds of Prey/ Avcı Kuşu

Natarlar düşmanları ile ilgili bilgi toplamak için sürüler halinde aralıklarla kuşlar gönderirler. Nataryanların bu casus kuş sürülerini durdurmak nerdeyse imkansız olmasına karşın basit köylüler bile onların çığlıklarını ve tüylerini farkedebilir.


Axerider/Baltalı

Baltalı atlılar savaşa gitmek üzere eğerlerini hazırladığında ortalık çürümüş et, leş yani ölüm kokar. Güçlü ve becerikli bir çiftçi gibi adeta düşmanı biçer geçerler. Tek bir savurmaları bile karşı taraftakilerin boynunu uçurmaya ve bunu sessizce izleyen kişilerin biranda acı ızdırap ve gözyaşı içinde kalmasına yeterlidir.


Natarian Knight/Nataryan Bıçağı

Sadece en yetenekli ve güçlü olan savaşcılar bir Nataryan bıçağı olabilirler. Onları savaşırken görenler dehşet içerisinde izlerken savaşın gerçekte ne olduğunu anlarlar. Nataryan Bıçakları ellerinde bıçaklarını tutarken adeta kol ve bedenlerine ait bir parçayı kullanıyor ve savuruyor gibidirler. Atları da aynı şekilde iyi eğitilmiş ve cinstir. Her at bu savaşcıya eşlik edemez bu savaşcıların atları yalnız başına bile savaşa gidebilecek türdendir.


Warelephant/ Savaş Fili

Başka kavimler değil sadece Natarlar bu etkileyici yaratıkları istekleri doğrultusunda nasıl kullanacaklarını bilirler. Ne duvar ne de çit Savaş Fili'nin atağına dayanamaz. Ona karşı koyacak yoluna çıkacak ne olursa olsun adeta yürüyen bir öldürme makinesi gibi ezer geçer.


Ballista/ Balista Mancınığı

Natarların her mühendisi oldukça başarılıdır. Onlar savaşın makine aksamını o zamana kadar ve sonrasında kimsenin görmediği kadar mükemmel şekilde yapabilmenin yolunu buldular. Balista Mancınığı çok büyük bir yaylı tüfek gibi kullanılır ve mermileri roket gibidir onlara ne bir duvar ne de kalkan karşı koyabilir. Mühendisler bu silahları bir başka muharebe alanına ***ürmek üzere söküp toplamaya başladığında ortalık harabe alanına dönmüş ve pek birşey kalmamış demektir.


Natarian Emperor/ Natar Emperor

Nataryan Emperor'leri köylülerle konuştuklarında herkesi katıksız bir korku, hayranlık ve dehşet sarar. Bu çok iyi hükmeden, iyi giydirilmiş figürler herhangi bir köye girdikleri anda yapacakları kısa ve öz tek bir konuşma ile köylülere hükmetmeyi ve onları derhal boyundurukları altına almayı çok iyi başarırlar.


Settler/Göçmen

Temel inşacı olarak yerleşim arazileri, inşaat yapıları ve köylerin güçlendirilmesi ile ilgili her türlü bilgi ve küçük sırlara sahip olan bu cesur göçmenler Nataryan krallığı adına vadilere ve en yüksek tepelere kadar ulaşırlar.

Arkadaşlar bu askerlerden en az 80 90 bin kadar oluyor ona göre
Bir Natar köyü nasıl ele geçirilir....
Bir natar köyü Natar köyünün içindeki askerleri tamamen kestikten sonra 6 senatorle alınır.Köşk/saray yıkılmaz yani macınığa burda gerek yok burada önemli husus önce bu Natar köyünü kimin alacağının kararını vermektir.bunun için en ideal tercihler sık onlıne olan ve Natar köylerine an yakın olan oyunculardır yakın olan oyuncular.yakın kylerini tahıl depoları ile dolduracak ve kurulan pazar/ticaret merkezi ile Natar köyüne tahıl bittikçe tahıl takviyesi yapacaktır yakın olması bu yüzden çok önemlidir,çünkü ele geçirilen natar köyünün içinde belki 1 milyon defans askeri olacaktır,ancak Natar köyündeki herbi asker normal oyunun yarısı kadar tahıl yer....
avatar
Qader06
Player
Player

Mesaj Sayısı : 31
Yaş : 26
Nerden : Sanane Evimi mi Bascan ??
Kayıt tarihi : 26/06/08

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz